رقابت هیجان انگیز استون مارتین DBS SL و مرسدس AMG GT R و نتیجه شوکه کننده آن !

    0
    158

     آستون مارتین DBS Superleggera و مرسدس AMG GT R دو خودروی کاملا متفاوت هستند. این سوپر اسپرت انگلیسی از یک موتور ۵٫۲ لیتری V12 توئین توربو بهره میبرد که ۷۱۵ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در مقابل  مرسدس AMG GT R از موتور ۴٫۰ لیتری توئین توربوی V8  که ۵۷۷ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند بهره میبرد . وزن آستون مارتین ۱۶۹۳ کیلوگرم است و در مقابل وزرن  مرسدس AMG GT R, از رقیب خود ۶۰ کیلوگرم سبک تر است  شتاب صفر تا صد اعلامی مرسدس ۳٫۶ ثانیه و برای آستون مارتین ۳٫۴ ثانیه است. هر دو خودرو دیفرانسیل عقب هستند.
    با توجه به ارقام فوق به نظر می رسد برتری مطلق با آستون مارتین باشد زیرا ۱۳۸ اسب بخار قدرت بیشتر و ۲۰۰ نیوتن متر گشتاور بیشتر دارد .
    با این حال نتیجه درگی که توسط Top Gear انجام شد کاملا شوکه کننده بود زیرا در چند متر اول آستون مارتین اندکی جلو افتاد ولی به زودی مرسدس از آن پیشی گرفت و تا پایان برتری خود را حفظ کرد! نشریه Top Gear علت آن را مشکل چسبندگی آستون مارتین ذکر می کند ولی ظاهرا در فیلم هیچ اثری از کمبود چسبندگی وجود ندارد و حتی آستون مارتین زودتر از مرسدس حرکت می کند!