آتش، گریبانگیر موتور خودروهای هیوندای و کیا / مشکلات کارخانه دلیل آتش/خودروهای مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ دچار مشکل هستند

0
135
براساس بررسی‌های انجام گرفته، عدم روانی در کارکرد موتور باعث انسداد حرکتی شده و مانع جریان روغن به سمت 
دیگر اجزای موتور مانند یاتاق می‌شود.

ظاهرا این روزها هیوندای و کیا با مشکل بزرگی مواجه شده‌اند که پای هر دو کمپانی خواهر را به دادگاه‌ها و مراکز طرح شکایت باز کرده است.

به گزارش “موتور۱″، این شکایت به دلیل آتش گرفتن خود به خودی موتور خودرو و پاسخ‌گو نبودن این خودروسازهاست.  در این شکایت ۴۱ صفحه‌ای، مطرح شده که مشکلات کارخانه‌ای در موتور باعث آتش گرفتن آن بدون برخورد و تصادف شده و دلیل آن احتمالا فقدان روانی در حرکات اجزای موتور است.

آتش، گریبانگیر موتور خودروهای هیوندای و کیا / مشکلات کارخانه دلیل آتش/خودروهای مدل 2011 تا 2019 دچار مشکل هستند

براساس بررسی‌های انجام گرفته، عدم روانی در کارکرد موتور باعث انسداد حرکتی شده و مانع جریان روغن به سمت دیگر اجزای موتور مانند یاتاق می‌شود.

این اصطکاک در موتور باعث سایش اهرم و محورها شده و در نهایت باعث شکستکی یا سوراخ شدن بخشی از موتور خواهد شد و روغن به  سمت جایی خارج از محفظه اصلی راه می‌یابد. ترکیب اصطکاک و روغن نیز نتیجه‌ای جز آتش‌سوزی به همراه نخواهد داشت.

در این دادخواست به  بیش از ۳۵۰ شکایت در رابطه با خطر آتش‌سوزی موتورهای محصولات کیا و هیوندای اشاره شده است. اکثر خودروهایی که چنین مشکل خطرناکی در آنها دیده شده معمولا سوناتا، کیا اپتیما و کیا اسپورتیج سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ هستند.برخی از مدل‌های کیا سورنتو و کیا سول ساخت سال‌های  2012 تا ۲۰۱۹ و هیوندای سانتافه مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ نیز در این فهرست دیده شده‌اند.

آتش، گریبانگیر موتور خودروهای هیوندای و کیا / مشکلات کارخانه دلیل آتش/خودروهای مدل 2011 تا 2019 دچار مشکل هستند

یکی از این شکایت‌ها به آتش گرفتن یک سانتافه هیوندای ۲۰۱۵ در ماه قبل میلادی در بزرگراهی در جورجیا باز می‌گردد. کارشناسان در ارزیابی خودروی آتش گرفته متوجه شکستگی بلبرینگ و ضربه زدن آن به بخش‌های دیگر موتور شدند.هنوز این شرکت ها اقدامی برای  توضیح یا فراخوانی برای تعمیر یا تعویض خودروهای خود انجام نداده‌اند.

منبع: عصر ایران